מסאג' / עיסוי לספורטאים

עיסוי לספורטאים מטרתו לשמר את הגוף במצב טוב יותר, למנוע פציעות ואיבוד תווכי תנועה, לרפא ולהחזיר טווחי תנועה שהתקצרו ברקמות שריר שנפגעו, לשפר ולהעלות ביצועים ובכללית מאפשר הארכת והגדלת משך "קריירת הספורט" שלך, גם למקצוענים וגם למתאמנים קלים.

מסאג' / עיסוי לספורטאים

מסאג' / עיסוי לספורטאים

עיסוי יכול לשמר את הגוף במצב טוב יותר, למנוע פציעות ואיבוד טווחי תנועה, לרפא ולהחזיר טווחי תנועה שהתקצרו ברקמות שריר שנפגעו, לשפר ולהעלות ביצועים ובכללית מאפשר הארכת והגדלת משך "קריירת הספורט" שלך, גם למקצוענים וגם למתאמנים קלים.

ייתרונות העיסוי במישור הפיזי:

"שאיבה" – עיסויים בצורת משיכה לאורך השריר שואבת ומושכת את הדם והלימפה בכלי הדם והלימפה השונים.
על ידי העלאת הלחץ בצינורות בחלק שלפני המשיכה, נוצר ואקום היוצר אפקט יניקה מאחורי אזור המשיכה. אפקט זה חשוב במיוחד ברקמות של שרירים תפוסים או פצועים מכיוון שרקמות שריר מכווצות או תפוסות, כמו ספוג מכווץ ידחקו את הדם החוצה ובכך ירעיבו את רקמת השריר מהתזונה ומהאנרגיה שהגוף זקוק להן לצורך החלמתו.

שיפור ספיגת תזונה והוצאת פסולת של השריר – עיסוי עמוק גורם לנקבוביות שבממברנת הרקמה להיפתח, כאשר הנקבוביות פתוחות, בצורה טבעית, יותר נוזלים וחומרים תזונתיים מצליחים לעבור דרכם בצורה תקינה.
מצב זה עוזר לרקמת השריר לשחרר את חומרי הפסולת שיש בה כגון חומצות חלב בצורה חופשית ומהירה יותר וגם משחרר ומעודד את השריר לצרוך חמצן וחומרי גלם לצורך תפקודו המלא והבריא ולצורך החלמה מהירה יותר.

מתיחות – עיסוי יודע להגיע אל ולמתוח רקמות שנוטות לא להימתח בטכניקות הרגילות.
צורת המתיחה ועומקה של המתיחה בעיסוי התאילנדי שונים מצורת המתיחה המקובלת אצל רוב הספורטאים.
קבוצות של סיבי שרירים בעיסוי התאילנדי נמתחות גם לאורך וגם לרוחב.
העיסוי מותח גם את הרקמות שמסביב לשריר כגון הפשיה ובכך משחרר את כל סוגי המתח שנוצרים ונצברים ברקמות.

פירוק רקמות צלקת – רקמות צלקת הם תוצאה של פציעות וטראומות שקרו בעבר ויכולים להשפיע על השרירים, הגידים והרצועות. רקמות צלקת יכולות להוביל לחוסר גמישות ברקמות שיכול להוביל לכאב ולפציעות.
עיסוי נכון עוזר בפירוק רקמות הצלקת.

שיפור הגמישות ברקמות – אימונים קשים יכולים לגרום לרקמות להתקשות ולאבד את גמישותם. זאת אחת הסיבות למה אימונים קשים לאורך זמן מורידים מיעילותם (האפקטיביות וההתקדמות יורדת – סעיף: שיפור ספיגת תזונה והוצאת פסולת של השריר).
עיסוי נכון יכול לעזור לשחרר את הרקמה ולאפשר לתהליך הבנייה והאימונים להמשיך כרגיל.

פתיחת זרימת מיקרו סירקוליישן – עיסוי מגביר את זרימת הדם לשריר, כפי שגם אימון טוב עושה. אבל עיסוי בנוסף גם פותח ומרחיב את כלי הדם על ידי מתיחתם ובכך מאפשר לחומרים התזונתיים לזרום דרכם בצורה חופשיה יותר.

ייתרונות העיסוי במישור הפיזיולוגי:

הורדת כאבים – מתח, לחץ, שרירים מכווצים וחומרי פסולת שנאגרים ברקמות השריר כולם יכולים ליצור כאב. עיסוי עוזר לשחרר את כולם במספר דרכים כולל שחרור האנדורפינים בגוף.

הרפיה – שרירים משתחררים בעזרת חום, סירקולציה טבעית בגוף ומתיחות. עצבים בגוף הרגישים למגע, ללחץ לכיווץ-שחרור השריר ולחום מגורים ויוצרים תגובה רפלקסיבית של רוגע.

ייתרונות העיסוי במישור הפסיכולוגי:

הורדת לחץ – דרך התהליכים שתוארו בסעיפים הקודמים נוצרת הרפיה בגוף הכוללת הורדת רמת המתח ותחושת הלחץ.

ממריץ ומעודד – אם עיסוי נעשה עם תנועות נמרצות הוא יכול ליצור תחושה חזקה יותר ומעוררת יותר אצל האדם המקבל.

ספורט עוסק בחיזוק השריר על ידי שחיקתו בתרגילים קשים שונים וכתוצאה מכך הגוף מתקן את השריר, ובונה אותו מחדש – חזק יותר וטוב יותר כשהפעם הגוף מוכן יותר לקושי שנחשף אליו.
אך ללא תמיכה בתזונה, בחמצן, באנרגיה ובמתיחות שהשריר צריך לצורך תפקודו המלא והבריא ולגדילתו תהליך הספורט אינו שלם ואפילו נחסם.
עיסוי מקצועי מומלץ כפעילות משלימה לתהליך שהספורט מתחיל בכדי לקבל גוף בריא, חזק ואתלטי יותר,
בשביל לאפשר לשרירים ולגוף להחלים מהר יותר כדי לעמוד מוכנים לאימונים הבונים שיבואו בהמשך.

אפשרויות לבחירה במסאג' / עיסוי לספורטאים:

  • עיסוי תאילנדי – טיפול המשלב מתיחות ולחיצות מדוייקות שפועלות על השרירים במטרה להאריך לשחרר אותם ולפתוח אותם בכדי לאפשר להם את היכולת לנשימה תאית תקינה.
    העיסוי מומלץ כתוספת לשגרת האימונים בכדי לאפשר אימונים טובים יותר ובכדי למנוע פציעות ספורט שונות לכל אתלט ומתאמן שמשתמש בגופו.

  • עיסוי שוודי/שמנים בדגש על צרכים של גוף אתלטי וטיפול בשרירים שתחת משטר אימונים.

  • עיסוי משולב עם שמן המורכב גם מהידע והטכניקות של העיסוי התאילנדי הטיפולי, ביחד עם טכניקות של העיסוי השוודי.

  • עיסוי ממוקד/טיפולי – ספורט בריא לגוף, אך בעקבות הלחץ הפועל על הגוף במשטר האימונים נוצרת שחיקה במקומות חלשים בגופנו היכולה להתפתח לכאבים ולפציעות.
    בעיסוי טיפולי נעבור אבחון של האזור שבו מתבקש המיקוד, נבין את הסיבות לחולשה/בעיה וננסה למצוא דרכים בעיסוי או בשינוי אחר (ביציבה, באימון ועוד… ) בכדי לפתור את הגורם לשחיקה או לחיזוק הגוף באותו חלק בגוף.