עיסוי סנים תאילנדי לאיזון פנימי

במבנה של חוליות עמוד השדרה, בכל חוליה, מכל צד-ימין ושמאל של החוליה, קיים חלל או בחוליות הצוואר ממש תעלה קטנה. אותו חלל מאפשר לעצבים לעבור דרכו. כשמסתכלים על עמוד השדרה כמכלול של חוליות אחת על גבי השניה, חללים אלו יוצרים מעין נתיב אחד משמאל למרכז עמוד השדרה ונתיב אחד מימין למרכז עמוד השדרה – אלו ערוצי האיטהה והפינגקהלה.

במבנה הגוף האנרגטי לפי היוגה, הרפואה האירובדית, והתאית קיימים 72,000 קוי אנרגיה.
קוי אנרגיה אלו נקראים נאדים בהודו וסנים ברפואה התאילנדית.
מתוך 72,000 קוי האנרגיה ישנם 10 קוי אנרגיה (סנים) שהם הכי חשובים ומתוכם 3 קוי אנרגיה/סנים שהם המשפיעים ביותר על גופינו ועל שאר קוי האנרגיה (סנים) שבגוף – אלו הם האיטהה, פינגקהלה והסומנה.

המילה נאדי (בפאלית) או סן (בתאילנדית) משמעותה אינה עצב (nerve).
סן או נאדי פירושו נתיב של אנרגיה בתוך מערכת הגוף ולכן בתרגום הכי קרוב לעברית זה קוי אנרגיה.

לקוי אנרגיה אלו לפי המסורת אין ייצוג פיזי במובן שניתן לנתח את הגוף ולראות אותם או למדוד אותם במכשיר קונבנציונאלי. לפי היוגה, האירובדה וניתן גם להרגיש זאת למי שמפתח מודעות ורגישות לדבר, האנרגיה לא סתם נמצאת בגוף; (כמו הדם) היא זורמת במסלולים שהתהוו לצורך תנועתה בגוף.
בעיסוי התאילנדי וביוגה מסלולים אלו הם קוי האנרגיה או הסנים הקיימים בגופינו.

האיטהה והפינגקהלה מייצגים את המתח והדו-קוטביות שבקיום, במובן האנרגטי, כמו בחשמל – פלוס ומינוס.
ניתן גם להמשיל אותם לאנרגיה הנשית והאנרגיה הזכרית, או הלוגיקה מול האינטואיטיביות הקיימים בכל אחד מאתנו. מתוך הזכרי והנקבי, חוסר האיזון שביניהם, הקוטביות שבניהם והמתח בין 2 כוחות אלו נוצרת זרימה אנרגטית השואפת לאיזון. זאת הזרימה שיוצרת את מנגנון התנועה האנרגטי בגופינו.

כשאומרים זכרי ונקבי הכוונה היא לא למין האדם (גבר או אישה) אלה יותר לאיכויות הקיימות בטבע ובנו. איכויות מסוימות בטבע הוגדרו כאיכויות זכריות ואיכויות אחרות בטבע הוגדרו כאיכויות נקביות.
ניתן להיות גבר עם סן (קו אנרגיה) איטהה בביטוי חזק יותר, כלומר שבזמן זה יש בגבר זה איכויות חזקות או יכולות חזקות שמוגדרות כנקביות.
באותה מידה יכולה להיות אישה עם סן פינגקהלה יותר מבוטא. מה שמייצג איכויות זכריות שיותר חזקות אצלה.

הבאת איזון בין האיטהה והפינגקהלה יהפוך אותך ליותר אפקטיבי בעולם.
יאפשר לך להתייחס נכון ובצורה מאוזנת יותר למה שהחיים מביאים אליך, מה שקורה סביבך בחיים ומשפיע עליך.

רוב האנשים חיים כל חייהם במצב של איטהה חזק יותר או מצב של פינגקהלה חזק יותר (עם חוסר איזון בניהם). כאשר אין איזון בין הזכרי והנקבי סן השושנה שעובר במרווח שבין האיטהה והפינגקהלה נשאר רדום.

סן השושנה עובר במרכז עמוד השדרה והוא קו האנרגיה הכי משמעותי מבחינת גוף האדם הפיזיולוגי.
אומרים שרק כאשר האנרגיה מצליחה להיכנס ולזרום דרך סן השושנה אז (למרות שאנחנו נושמים, אוכלים ו/או קוראים עכשיו) רק אז באמת נתעורר. החיים מתחילים.

ביסודו סן השושנה הוא חסר הגדרה. אין לו איכות משל עצמו. הוא כמו חלל ריק. במקום שיש חלל ריק-ניתן ליצור כל דבר שנרצה.

כשהאנרגיה זורמת דרך קו אנרגיית השושנה-הגעת למצב של איזון.
באירובדה מסבירים זאת כצבע שקוף. צבע ללא תכונה או פיגמנט משל עצמו.
כשאתה במצב שקוף ומאחוריך יש ירוק, אתה חווה ירוק. כשאתה עובר למקום שיש בו אדום-אתה נהייה אדום.
בכל מקום שתהיי בו אתה יכול להפוך במובן של לחוות את הביטוי הנקי של אותו המקום. אבל תמיד אתה מגיע לכל מקום או חוויה נקי מכל השפעה קודמת. מאוזן, ללא משקעים קודמים ו"לא משוחד".
בכל מקום שתהייה תהפוך לחלק מאותו המקום. נקי, כלום לא נדבק או יוצר בך משקעים או טראומות.

מי שנמצא במצב כזה של "שקוף", שמגיע לכל סיטואציה בחיים ללא דעות קדומות יכול לחוות באמת ובצורה נקייה כל אספקט בחיים. זאת הכוונה בלהשתחרר ולהעז לחוות את החיים כפי שהם.

ברגע זה את/ה מאוזן במידה מסוימת, אך אם מסיבה כל שהיא מסביבך הכל ישתנה ויכנס לטירוף, זה ישפיע גם עליך וגם את/ה תושפע ותגיב מתוך הטירוף הזה שסביבך, הוא ישפיע עליך כי זה טבע האיטהה והפינגקהלה, הם מגיבים בכל פעם לפי המצב והסביבה. הם נתונים להשפעה בקלות.

ברגע שהאנרגיה נכנסת לתוך השושנה ניתן ללמוד להגיע לתוך מקום חדש של איזון.
איזון פנימי, המאפשר למצוא את האמת הפנימית שלך, מעין מצפן פנימי שיכול להוביל את החיים ביציבות מבעד לכל הטירוף שמשתנה מסביב.
גם אם קורה משהוא מבחוץ. נוצר מקום פנימי בתוכך שלא מופרע, מקום יציב, תמיד מאוזן ונקי מהשפעות הסביבה. זה המצפן הפנימי שלך.
רק מתוך המקום הזה כשלומדים ליצור לעצמך, בתוך עצמך. ניתן להתבונן בצורה מפוכחת ולאמוד את עליות וירידות התודעה ואת החיים בצורה אישית, פנימית, נכונה אינדיבידואלית לך ונקייה מהשפעות הסביבה.

בסדרת טיפולים זאת מטפלים בעיסוי תאילנדי אנרגטי בשלושת קווי האנרגיה החשובים: האיטהה, הפינגקהלה והשושנה בכדי לאפשר את האיזון ביניהם ופתיחת החסימות שבדרכם.
ההשפעה היא גם אנרגטית וגם על האיברים המקושרים לקוי אנרגיה אלו.